DUMAN VE KOKU TUTUCU

İstanbul Havalandırma firması olarak koku ve duman tutucu filtrelerimiz bizler için önemli hizmetlerden biridir. Koku ve duman tutucu filtrelerinin işlevi insan sağlığı ve çevre açısından büyük bir öneme sahiptir.Koku ve duman tutucu filtreleri fabrika ve benzeri mekanlarda üretim aşamalarında oluşan yağ dumanları ve insan sağlığını ciddi şekilde etkileyecek istenmeyen kokuları engellemek için çok kullanışlı cihazlardır.

Bunlarla birlikte üretim alanında bulunan makinaların ve kullanılan ürünlerin de kalitesini ciddi anlamda düşürmektedir. Filtreli hava temizleme cihazlarının kullanım alanları ciddi şekilde geniştir.Kullanım alanları labratuvar ortamları , gıda üretim mekanları , sigara odaları gibi daha birçok mekanda kullanılmaktadır.Filtreli hava temizleme cihazlarımız gıda,sanayi dumanları,balık,çöp,wc kokularını yakalama ve giderme konusunda büyük derecede etkilidir.

 

Üretim esnasında oluşan yağ dumanları ve istenmeyen kokular hem çalışanların hem de müşterilerinizin sağlığı kadar çevre için de ciddi tehlikeler oluşturabilir. Koku ve Duman Tutucu Santral Sistemi ile ortamda bulunan hava kirliliğinin yoğunluğuna göre hava temizleme teknolojisi ile temiz havayı çalışanlarınıza ve müşterilerinize sorunsuz bir şekilde sunmaktadır.

“Temiz hava temiz gelecek.” sözünden esinlenerek sektörün ihtyaçları doğrultusunda tasarlanan Koku ve Duman Tutucu Santral Sistemi ; duman, yağ ve koku filtrelemede %97 ye varan başarı oranını sağlamaktadır.

Elektrostatik filtre duman ve koku partküllerin filtrelemek çn tasarlanmış çeştli komponentlerden oluşur. Kirli hava üç farklı aşamadan geçirilerek tam manası ile ayrıştırma sağlanır. Aşağıdaki diyagram Elektrostatik filtrenin nasıl çalıştığını gösterir.

Kirli hava ilk olarak kaba ön filtreden geçer, bu sayede büyük partküller gözenekli yapıya takılarak tutulur. Geride kalan 10 ile 0.1 mikron büyüklüğe sahip kirleticiler iyonzer yükleyicide negatif elektrik yükü ile yüklenir. Toplayıcı hücreden geçen negatf yüklü parçacıklar poztif yüklü plakalar sayesinde çekilerek toplanır. Zamanla biriken bu parçacıklar plakalardan süzülerek yağ tavasında depolanır.

İstanbul İklimlendirme firması olarak farklı illerde bulunan otellerde havalandırma sistemleri hizmeti vermekteyiz. Klima bakım, onarım ve arıza tespiti yaparak hızlı çözümler üretmekteyiz. Klima bakımı ve onarımı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ

 

İstanbul İklimlendirme olarak ortamdaki kirlenmiş havayı belirli bir hızda değiştirir ve dış ortamdaki taze havayı içteki ortama sessiz bir şekilde aktarılmasını sağlar.

YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMLERİ

 

İstanbul iklimlendirme olarak Yangın söndürme sistemleri ile büyük alana sahip olan fabrika, atöyle, okul, stadyum, depo ve büyük plaza binaları gibi alanlara uygulanması ile sizin güvenliğinizi sağlamaktayız.